Boli ste už túto jeseň v lese? Či vás doň vyhnala túžba naplniť si košík dubákmi a rýdzikmi alebo ste jednoducho potrebovali vypnúť a uniknúť pred obrazovkami, ktoré na nás doma číhajú z každej strany, iste to bol neopakovateľný zážitok, pretože les, hoci býva často nápadne povedomý, je vždy iný.

 

 

Tajomný les máva na jeseň veľa návštevníkov. Lenivo sa prepletajú pomedzi buky a jedle a so šuštiacim lístím pod nohami objavujú jeho zákutia. Za jasných rán je les preniknutý nekonečnou sviežosťou a očakávaním. Na čistinkách sa pokojne pasú srny, ranné ticho prerýva spev škovránka a mladá líška sa opatrne plíži lesnou trávou.

 

 

Presne túto atmosféru zachytáva októbrová sviečka mesiaca - hrdzavá Verná líška. Pri prvom kontakte si táto sójová sviečka získava najmä milovníkov sviežich, ovocných vôní, pretože jej vrch tvorí šťavnatá mandarínka s podtextom miernej kyslosti. Po zapálení dreveného knôtu sa však odhaľuje jej prekvapivá stránka - krásny stred vône pripomínajúci nasladlé suché lístie rozsypané po vlhkej lesnej pôde, čo tejto atmosfére dodáva jej jedinečný zemitý charakter, ktorý neodmysliteľne patrí k jesenným prechádzkam. Sviežosť v kombinácii so zemitými tónmi je zakotvená v tradičnom základe. Ten tvorí vôňa bieleho čaju a sympatickej hrušky, ktorá atmosféru nádherne zasadzuje do našich zemepisných šírok.

 

 

Líška je proste naša. Zachytáva atmosféru slovenských lesov a je ručne odlievaná v našej dielničke v Levoči. Vyrábame ju zo 100 % prírodného sójového vosku kombinovaného s certifikovanými vonnými olejmi. A aby vám pri horení navyše aj krásne praskotala, používame dobre vyladené drevené knôty. Hotovú Vernú líšku pre vás odlievame do praktických konzerv a nakoniec osádzame šikovné rýchlootváracie viečko, aby ste sa netrápili s otváračmi.

 

 

Možno sa pýtate: Je ale humánne zavrieť líšku do konzervy? Odpoveď znie: Túto áno! Ale doma to neskúšajte. Líšky sú možno verné, ale nie vždy prítulné. :)


 

Októbrovú sviečku mesiaca si môžete do 31. 10. 2020 kúpiť za zvýhodnenú cenu 11 eur. A v spolupráci s ďalšími slovenskými značkami sme k nej pre vás stihli pripraviť aj špeciálny darčekový balíček, ktorý čoskoro nájdete v ponuke nášho obchodu.

Želáme Vám voňavú jeseň a dajte si pozor, nech sa v lese nestratíte!

Tím Candler