Dnes u nás sneží. Za oknom sadá na svet biela nádhera a prikrýva všetko nedokonalé milosrdným páperím. Sme ešte len uprostred čakania na príchod vianočného Svetla, ale nič nám nebráni, aby sme sa riadne pripravovali. Babky brázdia e-shopy a behajú po nákupákoch, aby zohnali pre vnúčatá čo najkrajšie dary. Mamy napĺňajú špajzku, aby rodine nič nechýbalo a otcovia už rozmýšľajú, kde tento rok zoženú strom, aby bol čo najkrajší a voňal čo najdlhšie, zatiaľ čo Facebook zaplavujú videá, ktoré nás upozorňujú na pravú podstatu Vianoc: Narodenie Ježiša.

 

 

Podľa nás sú však aj darčeky, plné špajzky a stromy veci, ktoré naozaj ukazujú na podstatu Vianoc: Všetci sa potrebujeme učiť darovať. Možno to niekedy preháňame a zo zúfalstva, čo zabaliť pod stromček, robíme hlúposti, ale niekde za tým všetkým je naozaj Láska. Nik totiž nechce čakať na jej príchod s prázdnymi rukami, pretože niekde v hĺbke vieme, že milovať znamená darovať (sa). Problém je niekedy v tom, že všetko chceme na tisíc percent a niekedy možno stačí len trochu ubrať.

 

 

Sviečka mesiaca december je o čase, keď sa naše domovy naplnia sladkou vôňou medu, vanilky, škorice a orechov. Predstavuje chvíle, keď si dožičíme niečo navyše, aby sme intenzívnejšie prežili veľkoleposť sviatku či vzácneho okamihu. Zhon sa spomalí a my necháme všetko tak, aby sme urobili niečo jednoduché, prirodzené a z lásky. To je vianočné pečenie. Darček uprostred mnohých darov, sladký bozk poprášený práškovým cukrom uprostred miliónov snehových vločiek.

 

 

Candler, ktorému sa podarilo zakonzervovať túto atmosféru do bielučkej sójovej sviečky, má takéto bozky najradšej. Bolo tomu tak od detstva, keď pribiehal, aby sa bozkom zavďačil unavenej mame, a je tomu tak aj dnes, keď otvára náruč svojim deťom, ktoré ho vítajú späť doma pri rodinnom krbe.

 

 

Korenistý základ vône, ktorý predchádza závan akoby čerstvo upečeného chleba, medovníkov a orechového cesta na vanilkové rohlíčky, krásne zaplní obývačku lahodnou predvianočnou náladou. Táto atmosféra je dokonale vyladená. Nie je ani sladká, ani škoricová. Pripomína správne odhadnutý darček, ktorý poteší aj darcu, aj obdarovaného. A práve takých darov Vám v decembri prajeme najviac.

 

 

Decembrovú sviečku mesiaca si môžete do 31. 12. 2020 kúpiť za zvýhodnenú cenu 11 eur. A v spolupráci s ďalšími výrobcami sme pre vás pripravili aj špeciálny darčekový balíček, ktorý už nájdete v ponuke nášho obchodu.

Tím Candler