Rok 2020 si budeme všetci pamätať. Analytici tvrdia, že to bude rok, ktorý zmení spoločnosť aj ľudské zmýšľanie. Pre nás je to rok, keď sme si uvedomili, že v živote sú a vždy budú chvíle, keď nám niečo chýba. Niekomu práca, niekomu priatelia a inému zas zážitky či možnosť cestovať.

 

 

A práve preto - alebo aj vďaka tomu - vznikla značka Candler a s ňou snaha zakonzervovať to, vďaka čomu je život krásny. Veď nie každý deň je nedeľa a nie vždy môžeme mať všetko. Kto nám vráti naše detské spomienky či výlety za dobrodružstvom alebo chvíle, čo zmenili náš svet? Môžeme tak urobiť jedine my. A to neustálym pripomínaním si vecí, z ktorých máme alebo sme mali v živote radosť. Nik to za nás nespraví, ale odteraz je tu niekto, kto nám s tým pomôže.

 

 

Ale ako uchovať detský smiech, jazdu kabrioletom, zásnuby, posledné objatia, prvé bozky či horúci letný deň? Zdá sa to naozaj nemožné! Odpoveď na našu otázku nám ukázali deti. Odkedy sme doma traja, všimli sme si, že náš syn všetko ovoniava, a to najmä v situáciách, ktoré sú mu príjemné. Priňucháva ku knihe, keď mu čítame jeho obľúbené stránky, ovoniava nám kolená, keď len tak sedíme v tráve, a úplne najradšej nasáva ranný vzduch, keď sedí v hojdačke.

Korona nám veľa vzala, ale my to vidíme tak, že sme zatiaľ omnoho viac dostali. Dostali sme čas všímať si jeden druhého aj čas spomínať. Na ľudí, na chvíle, na udalosti.

 

 

 

Dnes Vám chceme ponúknuť náš výtvor vzniknutý počas týchto okamihov. Uvedomili sme si, ako veľa v živote môžeme a čo krásne nás už postretlo. Preto Candler vznikol z čírej vďaky za dar života a lásky v ňom. Candler chce byť človekom, ktorý si váži minulosť a má pohľad upretý do diaľky. Preto pre Vás konzervuje atmosféry do praktickej plechovky, aby sa Vám vo chvíľach pohody nemuselo za ničím cnieť. Túži podnietiť Vaše zmysly, aby sa zatúlali do sveta spomienok, ale aj snov a nových túžob, ktoré budú čakať na zázračný okamih svojho splnenia.

 

 

 

Základná verzia, v ktorej Vám candlerky ponúkame, má hmotnosť 140 gramov. Tie Vám umožnia užiť si až 35 hodín výnimočnej atmosféry s netradičnými vôňami. Vyskúšať môžete čučoriedkovo-maslový Vlčí hlad, machovú Hojdačku pri chate, kávový Babkin kredenc či luxusný Orient Express. Sviečky vyrábame na Slovensku z prírodného sójového vosku. O jeho výhodách tu písali už mnohí, preto sa radšej pristavíme skôr pri certifikovaných vonných olejoch a drevenom knôte.

 

 

 

Všetky Candlerove vonné oleje sú vyberané s citom pre slovenský kolorit. Dali sme si záležať na tom, aby naozaj verne odrážali atmosféru našich lesov, domovov a vecí, ktoré boli aj vďaka minulému režimu u nás mnohokrát uniformné.

 

 

 

Všetko zlé je ale na niečo dobré, pretože nás Slovákov spájajú spomienky na podobné veci. A väčšina z nás jednoznačne pozná atmosféru praskajúceho ohňa. Preto sme sa rozhodli zvoliť za jednotiaci prvok drevený knôt, ktorý svojím jemným praskaním skutočne zahreje na duši.

 

 

Čo dodať? Prinášame Vám to, na čo spomíname s lásku, aj to, do čoho by sme sa v živote radi pustili. Ak sa rozhodnete candlerky vyskúšať, poteší nás, keď nám dáte v hodnotení vedieť, či sme sa trafili aj do Vašich spomienok. Ak sa nám ešte stále nepodarilo Vás zlákať, môžete si prečítať ďalšie Candlerove žurnály. Možno sa v nich nájde aj niečo pre Vás :)